224232914256165
AnkaraFirmalar
temp
Facebook Twitter Gplus
advs1
advs2

Şifa Kaynağı İncir

Şifa Kaynağı İncir
450 görüntüleme
advs12
advs11
İncir, akne tedavisine ve kalp hastalığına iyi geliyor, tokluk hissi veriyor.

Potasyum bakımından çok zengin olan incir, tansiyonun dengelenmesine yardımcı olur. Düzenli olarak incir tüketmek yüksek tansiyonu ve buna bağlı olarak gelişen kalp ve damar hastalıklarını önlemeye yardımcı olur.

Yüksek oranda besin lifi içeren incir, kabızlığa karşı tüketilmesi tavsiye edilen meyvelerden biri olarak öne çıkıyor. Özellikle kurutulmuş incir bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı gıdalar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Diyabetik beslenme için en uygun meyvelerden biri incirdir. Besin lifi bakımından zengin çok zengindir.

Magnezyum, kalsiyum ve K vitamini içeren incirin kemik sağlığı için büyük bir önemi vardır.

Bir göz hastalığı olan sarı nokta (makula dejenerasyonu) hastalığından korunmak için düzenli olarak kuru incir yemelisiniz.

Demir eksikliği için meyve ve sebze tüketiyorsanız, inciri tercih edebilirsiniz.

Besin lifi bakımından zengin besinler sindirimi yavaşlatıp kan şekeri dalgalanmalarını önler, tokluk hissi verir. Bu sayede kilo vermenize yardımcı olur.

İncir yapraklarıyla çay hazırlayarak kalp sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz. Çünkü incir, yüksek tansiyonu dengeler.

Ayrıca, inciri akne tedavisinde de kullanabilirsiniz. Ezilmiş taze incirleri akne üzerine sürüp yaklaşık yirmi dakika beklettikten sonra ılık suyla temizleyin. Bunu yaparsanız cildiniz aynı zamanda parlak ve canlı olacaktır.

Birkaç adet kurutuşmuş inciri 2 çay kaşığı balla birlikte sıcak suda karıştırıp için. Boğaz ağrınıza iyi geldiğini göreceksiniz.