224232914256165
AnkaraFirmalar
temp
Facebook Twitter Gplus
advs1
advs2

Opera Response Türkiye’ye Geliyor!

Opera Response Türkiye’ye Geliyor!
516 görüntüleme
advs12
advs11
Mobil reklamcılığın dev isimlerinden biri olan Opera Response, Türkiye’ye geliyor. Opera Response’un Türkiye ofisi sonunda açılıyor. İşte detaylar.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte dijital yayıncılık, web’ten mobil platformlara doğru kaymaya başladı. Dijital yayıncılığın web ortamından mobil ortama kayması, bu platformlardaki reklam çalışmalarını daha önemli bir konuma getirdi.

Mobil reklamcılık anlayışının böylesine önemli olduğu günümüzde, dünyanın en önemli isimlerinden biri Türkiye pazarına girme kararı aldı.

Dünyanın en büyük bağımsız mobil reklam platformu Opera Mediaworks, Türkiye ofisini açıyor.

Avrupa’nın en büyük dijital reklam konferansı dmexco’da şirketin programatik satın alma ve mobil teknoloji kolu Opera Response’un Türkiye ve MENA bölgesine hizmet vermek için İstanbul ofisini açtığını duyurdu. Opera Response İstanbul Ofisi faaliyetlerini Candaş Gültekin ve Ozan Can Şişman liderliğinde sürdürecek.

Yapılan açıklamada, eMarketer’ın konu ile ilgili raporuna dikkat çekilerek, 2015 yılında ABD’de dijital medya alımlarının yaklaşık %75’inin programatik olarak gerçekleşeceği, 2020’de ise bu oranın %90’ın üzerine çıkmasının beklendiği vurgulandı.

Programatik medya satın alma hizmeti sunan Opera Response, markaları hedef kitleleriyle buluşturan REAL audience ile farklılaşırken, kullanıcıları uygulama içi aksiyonlarına göre hedefleyen ve maksimum erişim sağlayan alternatif ürünleriyle de markaların tüm mobil reklam ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Opera Mediaworks EMEA CEO’su Mark Slade konu ile ilgili olarak gelişmiş pazarlardaki medya satın alma trendlerine dikkat çekerek “Opera Response İstanbul ofisinin Türkiye ve çevre bölgedeki programatik ve hedef kitle odaklı çözümlerin adaptasyon sürecini hızlandıracağına inanıyorum” diye konuştu.