224232914256165
AnkaraFirmalar
temp
Facebook Twitter Gplus
advs1
advs2

İnternette 10 Kadından 8’i Zengin Arıyor!

İnternette 10 Kadından 8’i Zengin Arıyor!
544 görüntüleme
advs12
advs11
Bir çöpçatan uygulamasının, üyeler üzerinden yaptığı araştırmalara göre 10 kadından 8'i zengin eş arıyor. 10 erkeğin 9'u ise kadınlarda güzelliğe bakıyor.

Tinder'a rakip olmak isteyen yerli geliştiricilerin hazırladığı çöpçatanlık uygulaması SupportGirls, üyelik için erkeklerden 50 dolarlık ücret istiyor.

Kadın üyeler ise ücretsiz bir şekilde üye olabiliyor. Peki bu fiyat neden? SupportGirls ekibinin yaptığı araştırma oldukça dikkat çekici.

İnternette 10 kadından 8’i zengin eş arıyor!

40 bin seviyesinde üyeye sahip uygulama aracılığıyla yapılan anket çalışması, her 10 kadından 8’inin bir erkekte aradığı özellikler arasında “başarılı/zengin” ve yine her 10 erkekten 9’unun bir kadında aradığı özellikler arasında “güzel”in önce çıktığını gösteriyor.

Kadınlara bedava

SupportGirls’ü kadınlar bedava kullanırken, erkeklerin mesajlaşma, görüntülü konuşma gibi özelliklere erişim için ayda 50 doları gözden çıkarmaları gerekiyor.

Bu fiyatlandırma politikası “zengin erkek/güzel kadın” oranının şirketin istediği seviyelerde kalabilmesi için oluşturulmuş. Berhan Kongel’den aldığımız bilgiye göre uygulamanın şu anda 3 bin üzerinde premium erkek kullanıcısı var ve bunların yüzde 30’u Türkiye’den.

Çalışmadan kazanmak isteyen kadınlara gün doğdu

Türkiye gibi asgari ücretin 1000 TL, dolar kurunun da 3 TL seviyesinde olduğu bir ülkede, uygulamaya üye olmak için 150 TL seviyesinde para verebilen erkekler, en azından ortalama gelire sahiptir diye düşünürsek, bu istekteki kadınlar için iyi bir veritabanı oluşturacaklardır.

"Herhangi bir kariyerim yok. Zaten çalışsam da başarılı olamam. Çalışmıyorum. Bundan sonra da çalışmayı düşünmüyorum, kısacası bana bir erkek baksın diyen kadınlar için pek samimi olmasa da en azından hedefe yönelik bir uygulama olarak dikkat çekiyor.