224232914256165
AnkaraFirmalar
temp
Facebook Twitter Gplus
advs1
advs2

Facebook Signal servisi duyuruldu!

Facebook Signal servisi duyuruldu!
514 görüntüleme
advs12
advs11
Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, Signal adını verdiği yeni bir servisini duyurdu. Facebook Signal, gazeteciler ve basın-yayın sektöründeki insanlar için oldukça faydalı bir araç. Anlık olarak Facebook ve Instagram’daki trendleri, popüler konuları görmeye yarayan Signal servisi, sosyal medyanın nabzını ölçmek için kullanılacak. Facebook ve Instagram içerisinde ayrı ayrı arama ve filtreleme yapabilen servis, trendleri anlık olarak puanlayarak listeliyor.

Etiketlere göre ve bölgelere göre detaylı filtreleme seçeneklerine sahip olan Facebook Signal, kullanıcıların hakkında en çok paylaşım yaptığı konuları listeleyebiliyor. Servis, trendler arasında karşılaştırma yapılmasına da olanak tanıyor. Yayıncılar için gönderileri kaydetme daha sonra kullanma seçenekleri de mevcut. Facebook Signal şimdilik sadece İngilizce dil desteğine sahip. Kullanım ise başvuru usulü oluyor yani herkese açık bir servis değil.

Facebook son dönemlerde içerik yayıncılığı konusunda çalışmalar yapıyor. Instant Articler servisinden sonra Facebook Signal’i duyurulması, daha büyük yeniliklerin de habercisi olabilir. Kısa bir süre öncede “Beğenmem” butonu üzerinde çalıştığını söyleyen Facebook hakkında daha fazla gelişme için takipte kalın.