224232914256165
AnkaraFirmalar
temp
Facebook Twitter Gplus
advs1
advs2

Dünya' da En İyi Kayak Pistleri

Dünya' da En İyi Kayak Pistleri
608 görüntüleme
advs12
advs11
Fıss Kayak Merkezi - AVUSTURYA : Fıss kayak merkezi toplam uzunluğu 190 kilometreyi aşan pistleri ve 50' den fazla liftinin yanı sıra güler yüzlü Avusturya misafirperverliğiyle keyifli bir kayak tatili vadediyor.

Les Contamines (FRANSA): Ünlü Mont Blanc, dağların Vatikan’ı, kış sporlarının ruhani evi. Chamonix dağın eteğindeki en iyi bilinen kasaba. Ama birkaç kilometre uzaklıktaki geleneksel küçük köy Les Contamines Montjoie, etkileyici dağa ve çevresindeki manzaralara harika bir geçit.

 Zinal (İSVİÇRE) : Zinal kayak merkezi İsviçre şarap bölgesi Valais’nin tam kalbinde, Sierre kasabasının yukarısında, Anniviers Vadisi’nin güney ucunda yer alıyor. Vadideki beş köy, kayakseverlere toplamda 240 kilometreden fazla uzunlukta zorlu, ama sakin pistler sunuyor. İyi bir dağ rehberi eşliğinde 4506 metreyle Avrupa’nın en yüksek dağlarından Weisshorn’un gölgesinde harika rotalarda yürüyüşe çıkın. Köyün kendisi de resimsi ahşap dağ evleriyle çok çekici.

Madonna di Campiglio (İTALYA): Göz kamaştırıcı Brenta Dolomitleri’nin altında, ağaçlı bir vadiye saklanmış Madonna di Campiglio gerçek bir elmas. 1500 metre yüksekliğiyle kayak merkezi sürekli kar garanti edebiliyor. Daha çok İtalyanların tercih ettiği kayak merkezi birbirine bağlı üç bölgeye yayılmış pistleriyle meraklı kayakçılara pek çok seçenek sunuyor.

Fernie (KANADA): Burası aynı zamanda bölgenin en çok kar yağışı alan kayak merkezi. Kanada’nın bakir doğasının keyfi ni çıkarabileceğiniz Fernie’de adrenalin pompalamak için profesyonel kayakçıların rehberliğinde pist dışı bölgelerde kaymaya gidin.


Kranjska Gora (SLOVENYA): Türk hamamı, Fin hamamı, kızılötesi sauna, solaryum gibi sağlık ve güzellik bakımı olanaklarına sahip. Tamar Vadisi yakınındaki ünlü kayakla atlama tepesi Planica’ya gidin ve atlayış yapanları izleyin.

Are (İSVEÇ): 380 metre yüksekliğindeki köy, doğruca kuzey kutbunun kalbine gidiyormuş gibi görünen uzun engebeli tepelerle çevrili donmuş büyük göllerin kıyısına tünemiş. Ferahlatıcı açık manzara, Doktor Jivago fi lmini hatırlatıyor.

Dubai (BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ): Ski Dubai kapalı bir kayak merkezi. Burada her gece kar yağıyor ama hiçbir zaman sağanağa ya da tipiye yakalanmıyorsunuz.

 

Fotoğraflar