224232914256165
AnkaraFirmalar
temp
Facebook Twitter Gplus
advs1
advs2

Boeing ilk 737 MAX’ın sonuna geldi

Boeing ilk 737 MAX’ın sonuna geldi
540 görüntüleme
advs12
advs11
Boeing’in yeni, daha etkin tek koridorlu ailesinin ilk üyesi olan 737 MAX 8’in son montajına planlanmış olan zamanda başladı.

Boeing Ticari Uçaklar, 737 MAX Programı Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Keith Leverkuhn, “Çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin özverileri sayesinde 737 MAX programımıza planlanan şekilde devam ediyoruz. Önümüzde yapmamız gereken hala çok işimiz var ama bugüne kadarki ilerlememizden son derece memnunuz” dedi.

21 Ağustos tarihinde Wichita Kansas’ta yer alan Spirit Aerosystems’tan gelen ilk gövdenin tesliminden sonra, teknisyenler uçuş Sistemleri ve izolasyon şiltelerinin montajına başladılar.

737 MAX Elektronik Ekip Lideri Sean Christian, “Bu bir onurdur. Bu uçağın yapımını ilk kez gerçekleştirecek olan sadece bir ekip var. Çok heyecanlıyım” dedi.

Ekipler daha sonra gövdeyi, yeni üretim hattında, ilk MAX’lerin inşa edileceği kanatların gövdeye bağlantı pozisyonuna getirdi. Daha sonra teknisyenler kanatları uçağın gövdesine monte ettiler.

Kanatlar, Boeing’in yeni İleri Teknoloji kanatçıklarına sahip. Özellikle 737 MAX için tasarlanan kanatçıklar, tüketicilere bugünün düz kanatçık tasarımlarına kıyasla yüzde 1,8’e kadar daha fazla yakıt verimliliği sağlayacaktır.

Fotoğraflar