224232914256165
AnkaraFirmalar
temp
Facebook Twitter Gplus
advs1
advs2

Android'ciler, Apple'ı Trollüyor!

Android'ciler, Apple'ı Trollüyor!
524 görüntüleme
advs12
advs11
Geçtiğimiz günlerde Apple'ın yayınladığı ilk resmi Android uygulaması, Android kullanıcılarının trolüne uğruyor. İşte Android kullanıcılarının, Apple'ı trollemesinin detayları!

Kısa bir süre önce, ilk defa Apple tarafından yayınlanan ilk resmi Android uygulaması “Move to iOS”, Android kullanıcılarının trolüne uğradı. Android kullanıcıları, Apple’ın “Move to iOS” uygulamasına trol yorumlar ve 1 yıldız değerlendirme puanları vererek, uygulamayı kalitesiz göstermeye çalışıyor!

Android kullanıcıları, Apple’ı trollüyor!

iOS 9’un, final sürümünün tüm dünya ile birlikte ülkemizde de kullanıma sunulmasıyla eş zamanlı olarak Apple, Android kullanıcılarının herhangi bir yedekleme ile uğraşmadan, verilerini güvenle iOS cihazlara aktarmasına imkan sağlayabilecek “Move to iOS” isimli Android uygulamasını, resmi olarak ilk kez Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak kullanıcıların beğenisine sunmuştu.

Ancak, üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen “Move to iOS” uygulaması, Android kullanıcılarının gerçeği yansıtmayan olumsuz yorumları ve değerlendirme puanları ile yeniden gündeme geldi!

“Move to iOS” uygulamasına, 5 üstünden 1 yıldız!

Move to iOS Apple resmi Android uygulamasına gelen tüm değerlendirme puanlarından sadece 800’ü 5 yıldız iken, yaklaşık 3,300 değerlendirme ise 1 yıldız olarak verilmiş durumda. Android kullanıcılarının, Apple’ı trollemesi olarak medyada yer bulan bu durum, sadece puan değerlendirmesi olarak da sınırlı kalmıyor.

Yaklaşık 3,300 kötü değerlendirme puanı veren Android kullanıcısı, bununla beraber karşılığı olmayan yorumlarda ekliyor. Bu yorumlar arasında; çalışmıyor, cihazımı kastırıyor, hata veriyor ve kullanmaya çalışırken deli ediyor gibi abartılı trol yorumlarda yer alıyor.

Android Fanlarından geldiği düşünülen bu olumsuz değerlendirmelerin ve yanıltıcı yorumların daha ne kadar devam edeceği ise henüz bilinmiyor. Zira trol değerlendirme puanları ve yorumları, her geçen dakika artmayı sürdürüyor.