224232914256165
AnkaraFirmalar
temp
Facebook Twitter Gplus
advs1
advs2

Android 6.0 Çok Yakında Geliyor

Android 6.0 Çok Yakında Geliyor
526 görüntüleme
advs12
advs11
Kod adı Marshmallow olan yeni Android 6.0 işletim sisteminin tanıtım ve muhtemel çıkış tarihi ile ilgili yeni bilgiler gün yüzüne çıktı. İşte detaylar.

Android 5.0 Lollipop’tan sonra piyasaya çıkmasını beklediğimiz Marshmallow kod isimli Android 6.0 sürümü ile ilgili yeni gelişmeler mevcut. Bildiğiniz üzere işletim sisteminin geliştirici ön izleme sürümü birkaç aydır kullanıcılar tarafından denenmekteydi. Firmaların açıklamalarına göre yeni işletim sistemi çok yakın bir zamanda tanıtılacak.

Android 6.0 Marshmallow ne zaman tanıtılacak? Google’ın yeni işletim sistemi üzerinde uzun bir süredir çalıştığı biliniyor. LG “Nexus 5X” ve “Nexus 6P” ismiyle gelecek olan yeni iki amiral gemisinin tanıtılması beklenen San Fransisco’daki etkinlikte Android 6.0 Marshmallow’un da tanıtılması bekleniyor. Google’ın bu etkinlik için tarihi ise 29 Eylül. Piyasaya çıkışını henüz bilmediğimiz işletim sisteminin 2016’dan önce çıkması bekleniyor.

Sadece Google mı?

Google’ın Android 6.0 işletim sistemini telefonlar ile piyasaya sunmasından sonra diğer firmalar da bu güncellemeyi getirmeye başlayacak. Bu konuda güçlü atılımları yapan firma Motorola. Marshmallow güncellemesini almayı bekleyen cihazlar listesinde Moto G ilk sırayı çekiyor gibi.

Motorola bu senenin modellerini güncelleme işlemlerine başladı. 3. Nesile kadar olan bütün Moto G’lerin bu yıl sonuna kadar Android 5.1.1 Lollipop güncellemesine kavuşması hedefleniyor. Ayrıca Motorola, Aralık ayının Android 6.0 Marshmallow’a geçecekleri ay olduğunu da söyledi.

Kullanıcılarla buluşmasına çok az kalan Android 6.0'a, şimdiye kadarki en kapsamlı ve gelişmiş Android sürümlerinden biri olarak bakılıyor.